Kierunek studiów - Turystyka Na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Wydziale Nauk Humanistycznych UŚ

Katarzyna Lasoń

Kasia jest absolwentką Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu z 2011 roku. Na co dzień pracuje w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie. Zajmuje się przygotowywaniem i prowadzeniem warsztatów z zakresu nauk przyrodniczych, konferencji naukowych, czuwa również nad prawidłową działalnością Ośrodka. Często podróżuje, zarówno służbowo, jak i prywatnie. Uwielbia góry, sporty ekstremalne i ludzi z pasją.

 

Katarzyna Kołodziej

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Turystyka ze specjalnością Gospodarka Turystyczna. Pracuje w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Do jej obowiązków należy obsługa ruchu turystycznego i współorganizacja wycieczek zarówno w Kopalni Guido jak i w Sztolni Królowa Luiza. Angażuje się również w organizowanie wydarzeń kulturalnych, odbywających się w Muzeum.

Absolwenci

Aleksandra Kawecka i Dawid Śliwka


Ola i Dawid są absolwentami geografii na specjalności Turystyka Międzynarodowa z 2014 roku. Pracują w firmie eSky. Ola pracę w firmie aSky rozpoczęła 1,5 roku temu jako Travel Consultant, a aktualnie pracuje na stanowisku Specjalisty ds. obsługi posprzedażowej. Najbardziej cieszy ją fakt pracy w zawodzie, w którym na co dzień ma styczność z turystyką. Dzięki eSky poznała najważniejsze programy, na których pracują linie lotnicze, a różnorodność zadań i wyzwań pozwala jej na stały rozwój zawodowy i osobisty. W eSky szczególnie ceni sobie dobrą atmosferę, możliwości rozwoju oraz stały kontakt z ludźmi, którzy podobnie jak ona kochają podróże i nowe wyzwania.


Agnieszka Habryka i Paulina Ochodek


Agnieszka Habryka jest absolwentką naszej Katedry z 2014 roku. Od prawie 3 lat pracuje w biurze podróży RAINBOW w Dąbrowie Górniczej, na stanowisku Kierownika Biura Obsługi Klienta. Paulina Ochodek ukończyła geografię na specjalności Turystyka Międzynarodowa w 2016 roku. Pracę w RAINBOW zaczęła jeszcze podczas studiów w 2015 roku, po odbyciu praktyk zawodowych w tym biurze. Pracuje w biurze w Sosnowcu na stanowisku Specjalista ds. Turystyki.

Dziewczyny na co dzień doradzają klientom w wyborze wymarzonych wakacji, zajmują się sprzedażą ofert turystycznych, ale także kontaktem z klientem zarówno przed wyjazdem, jak i po przyjeździe. Praca w biurze podróży RAINBOW, to nie tylko praca w zawodzie i turystyce, ale także możliwość poznawania świata. Dziewczyny dzięki firmie miały okazję odwiedzić wiele wspaniałych miejsc. Agnieszka była w Indonezji na wyspach Jawa i Bali, a Paulina zdążyła odwiedzić Kubę, jeszcze za czasów Fidela Castro.

Włodek Nielipiński

Włodek jest absolwentem studiów magisterskich uzupełniajacych na specjalnosci Turystyka Międzynarodowa. Jest zapalonym podróżnikiem, zwiedzającym cały świat za przysłowiową złotówkę. Jest również przewodniczącym Koła Naukowo-Podróżniczego Denali. Zapraszamy na blog podróżniczy Włodka. Śledź jego wyprawy na bieżąco!

nielipinski

Sonia i Tomek Gawlas


Sonia i Tomek są absolwentami Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu z 2011 roku. Poznali się na studiach geograficznych, a obecnie tworzą udane małżeństwo - są już rodzicami małego Grzesia. Sonia pracuje jako specjalista ds. kultury w Ośrodku Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna. Jest organizatorką licznych imprez kulturalnych i wystaw, koordynatorką projektów unijnych i autorką opracowań turystycznych. Pełni również funkcje redaktor naczelnej miesięcznika "Wieści znad Brennicy".

Tomek pracuje jako kierownik w Parku Rozrywki i Edukacji „Dream Park Ochaby”. W swojej pracy czuwa nad prawidłowym działaniem całego obiektu. Zarządza pracą 40 osobowej załogi zajmującej się obsługą turystów odwiedzających park i korzystających z punktów gastronomicznych. Zajmuje się również marketingiem i planowaniem inwestycji. Prywatnie Sonia i Tomek kochają Beskidy, w których wraz z synem spędzają każdą wolną chwilę.

Mateusz Otręba

Mateusz Otręba pracę magisterską obronił w 2010 roku, wówczas jeszcze w Samodzielnym Zakładzie Geoekoturystyki. Mateusz jest autorem przewodnika turystycznego pt. "Albania. Bałkański Dziki Zachód" wydanego w 2013 roku przez Wydawnictwo Bezdroża. Pracuje w biurze podróży.

otreba

Katarzyna Strycharczyk

Katarzyna Strycharczyk jest absolwentką Samodzielnego Zakładu Geoekoturystyki z 2009 roku. W chwili obecnej Kasia (zdj. pierwsza z prawej) pracuje jako stewardessa w liniach lotniczych Flynas w Arabii Saudyjskiej. Na stałe mieszka w stolicy tego kraju - Ar Rijad.

strycharczuk

Marcin Nowak

Marcin Nowak jest naszym absolwentem z 2009 roku. Marcin jest podróżnikiem, autorem krajoznawczego programu telewizyjnego "Podróż za jeden bilet", emitowanego przez Telewizję Silesia. Marcin od 5 lat prowadzi z żoną popularnego i nagradzanego bloga "Wędrowne Motyle" dzięki któremu wielokrotnie współpracował przy kampaniach promocyjnych miast i regionów.

 

nowak

nowak blog