Logo WNoZ Logo WNS
Turystyka Nowy kierunek studiów na Wydziale Nauk o Ziemi i Wydziale Nauk Społecznych UŚ od października 2016

Zapraszamy do galerii

Statystyka witryny

Użytkowników:
2
Artykułów:
12
Odsłon artykułów:
29199

 

KRAJOBRAZ MOJEGO MIASTA

Katedra Geografii Regionalnej i Turyzmu włącza się aktywnie w propagowanie kampanii Krajobraz Mojego Miasta. Piękne miasta to zachęta dla turystów a TY mieszkaj w miejscu swoich wakacji !
Nie bądź bierny! Zobacz co każdy może zrobić już dziś!

Zobacz filmy promocyjne!


 

 


 

W dniach 17 i 19 października 2017 r. sekretariat będzie nieczynny

W dniu 19.10.2017 r. zostają odwołane zajęcia z dr A. Bryłką "Historia gospodarcza".

Zajęcia zostaną odrobione w późniejszym termienie, po wcześniejszym uzgodnieniu w prowadzącym.

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018

16 października 2017 r. o godz. 12.00 w sali 123 odbędzie się inauguracja dla studentów I roku studiów II stopnia (magisterskich uzupełniających)

Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!

Ponadto informujemy, że zajęcia dydaktyczne w dniu 16.10.2017 r. rozpoczynają się planowo od godziny 8.30

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Zajęcia dydaktyczne dla I roku na studiach II stopnia (magisterskich uzupełniających) rozpoczynają się 16 października

 

PŁATNE STAŻE I PRAKTYKI STUDENCKIE W BRANŻY HOTELARSKIEJ

Firma Camp Leaders Poland organizuje płatne staże i praktyki studenckie w branży hotelarskiej. Ich destynacje to głównie USA, jak również Nowa Zelandia oraz Kanada. 

Studenci mają okazję zdobyć profesjonalne doświadczenie w prestiżowych ośrodkach, oraz doskonalić swoje umiejętności językowe.
 
Unikatowym programem Firmy Camp Leaders Poland skierowanym jedynie do studentów kierunków związanych z branżą hotelarską jest program Kiwi and Kiwi. Umożliwia on połączenie półrocznego stażu z możliwością podróżowania i zwiedzania Nowej Zelandii.

Ponadto w ofercie firmy znajdują się dwa rodzaje programów wakacyjnych typu Work&Travel:
- Camp Leaders - wyjazd do ośrodków kolonijnych, koszt z biletem to aktualnie 1690PLN,
- Resort Leaders - wyjazd do prestiżowych hoteli w USA, koszt z biletem 2490PLN (są to ceny promocyjne do 15 października).

Jest to propozycja dla studentów, mająca na celu poszerzenie horyzontów, udoskonalenie języka angielskiego, poznanie wielu obcych kultur i przede wszystkim zdobycie profesjonalnego doświadczenia w pracy.

Zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową: https://www.campleaders.com/pl/

 

 


Ruszyła rekturacja na kierunek TURYSTYKA. Od października 2016 r. Katedra Geografii Regionalnej i Turyzmu wraz z Wydziałem Nauk Społecznych prowadzi studia II stopnia na kierunku Turystyka. Plan studiów zakłada realizację przedmiotów zapewniających nabycie wiedzy jak i umiejętności praktycznych. Absolwenci są przygotowywani do pracy w branży turystycznej, zgodnie z jej współczesnymi wymaganiami.

Internetowa rejestracja kandydatów na studia będzie otwarta do 12 września 2017 r. Dowiedz się więcej o rekrutacji w systemie: 


INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATÓW

 

KOLEJNY SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA

Marcin Nowak wraz ze swoja żoną Anią (blogerzy prowadzący bloga WĘDROWNE MOTYLE) zostali powołani do Społecznej Rady Turystyki przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. W skład Rady wchodzą autorytety z branży turystycznej: naukowcy, przedsiębiorcy turystyczni, restauratorzy, dziennikarze oraz od tego roku blogrzy turystyczni. Głównym celem Rady jest przygotowanie strategii rozwoju turystyki w Polsce. Blogerzy będą poddawali nowoczesne pomysły na promocję całego kraju jak i poszczególnych regionów w mediach społecznościowych. Gratulujemy sukcesu i zachęcami do śledzenia relacji z podróży Wędrownych Motyli na blogu, facebooku i instagramie.

OBRONY PRAC DOKTORSKICH

W dniu 6 czerwca 2017 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej dr Katarzyny Pukowiec-Kurdy. Promotorem pracy "Tożsamość krajobrazu kulturowego na przykładzie Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego" była dr hab. prof. UŚ Urszula Myga-Piątek. Pracę recenzowali prof. dr hab. Maciej Jędrusik (Uniwersytet Warszawski) oraz dr hab. Tadeusz Jan Chmielewski (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie).
19 czerwca 2017 r. o godzinie 13.30 odbyła się obrona dr Alana Mandala. Promotorem pracy pt. "Środowisko mieszkaniowe Katowic i jego zróżnicowanie przestrzenne" była prof. dr hab. Alicja Szajnowska-Wysocka. Recenzentami pracy były prof. dr hab. Daniela Szymańska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz dr hab. prof. UŁ Lidia Groeger (Uniwersytet Łódzki).

WYJAZD INTEGRACYJNY DO ALBANII I CZARNOGÓRY

W dniach od 19 do 28 maja 2017 r. studenci Katedry Geografii Regionalnej i Turyzmu (kierunku Turystyka) wraz z dr Sławomirem Pytlem - głównym organizatorem, odbyli integracyjny wyjazd terenowy na Bałkany. Uczestnicy wycieczki zwiedzili trzy kraje: Chorwację (m.in.Jeziora Plitvickie, Dubrownik), Czarnogórę (Budvę, Kotor i Perast) i Albanię (Berat i Tiranę). W programie przewidziano czas na odpoczynek i plażowanie w Durres w Albanii.

XXV DNI ZIEMI W SOSNOWCU

W piątek 2 czerwca 2017 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbędą się obchody XXV Dni Ziemi. W programie przewidziano wykłady popularnonaukowe, prezentację zaplecza badawczego Wydziału, a specjalna atrakcją będą skoki z dachu wieżowca Wydziału. Skoki z dachu są częścią inicjatywy Dream Walker Around the World in 80 Jumps.

TARGI TURYSTYCZNE GLOBALNIE 2017

Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2017 są jedną z największych imprez turystycznych w Polsce. W tym roku odbyła się już 23. edycja targów. Pomimo tego, że impreza ma przede wszystkim charakter biznesowy chętnie uczestniczą w niej indywidualni odwiedzający. Tegoroczna edycja odbyła się od 31 marca do 2 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W pierwszym dniu targów uczestniczyli studenci kierunku Turystyka.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
 
TARGI TURYSTYCZNE ITB BERLIN 2017

Jak co roku okres wiosenny obfitować będzie w wydarzenia turystyczne. Już 8 marca rozpoczyna sie największa i najważniejsza turystyczna impreza roku - Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie. Targi odbywają się od 1966 roku, co roku ściągając coraz więcej uczestników. W ubiegłym roku w targach brało udział 10 000 wystawców z 187 krajów świata, a targi odwiedziło ponad 50 000 osób. Tradycyjnie miejscem targów są berlińskie międzynarodowe hale wystawiennicze. Targi będą odbywac się od 8 do 12 marca, a tegorocznym krajem partnerskim będzie Botswana.

 

SIEDEM SMAKÓW AZJI

W dniu 8 lutego 2017 roku odbyła się prelekcja absolwenta naszej Katedry Włodka Nielipińskiego z jego ostatniej podróży do Azji Południowo-Wschodniej. Włodek opowiedział jak przez 3 miesiące odkrywał smaki Tajlandii, Laosu, Wietnamu, Kambodży, Malezji i Singapuru. Dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienne życie mieszkańców wyspy Bornego i czy rzeczywiście Singapur jest "słodkim pączkiem w maśle". Zapraszamy do śledzenia podróżniczego bloga Włodka PAN CZOSNEK W PODRÓŻY.

 

 

TURYSTYCZNA KONFERENCJA NAUKOWO-BRANŻOWA

26-27 maja 2017 roku w uzdrowisku Horyniec-Zdrój odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowo-branżowa pt. "Tworzenie produktów turystycznych - przykłady dobrych praktyk". Organizatorami konferencji są: Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o., Zakład Geografii Regionalnej i Turyzmu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, Powiat Lubaczowski a także Gmina Horyniec-Zdrój i Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska”.

Więcej informacji w komunikacie 1.


 
LICENCJA SYSTEMÓW REZERWACYJNYCH

Nasza Katedra nawiązała współpracę partnerską z firmą Merlin X, dostarczającą licencję systemu rezerwacyjnego. Obecnie system rezerwacyjny Merlin X jest jednym z najczęściej używanych na krajowym rynku turystycznym i zapewnia kompleksowe przygotowanie oferty wyjazdowej. Znajomość systemów rezerwacyjnych jest jednym z głównych kryteriów pracy w biurze podróży, ponadto zwiększa wiedzę, umiejętności i kompetencje zawodowe absolwentów, dlatego jest istotnym elementem oferty edukacyjnej na kierunkach turystycznych. Ćwiczenia na edukacyjnej wersji systemu Merlin X będą się odbywały w ramach zajęć ICT w turystyce na kierunku Turystyka.


Godziny rektorskie

W związku z organizacją Studenckich Otrzęsin Śląska, na wniosek Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego, prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek wprowadza godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich studentów w czwartek 20 października 2016 roku.


Godziny dziekańskie

Na wniosek Samorządu Studenckiego (z uwagi na zaplanowane na czwartek 27 października, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Geografów pierwsze spotkanie podróżnicze z cyklu Traveiliada oraz organizowane przez Samorząd Studencki Otrzęsiny wydziałowe ) Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi dr hab.prof.UŚ Leszek Marynowski ogłasza godziny dziekańskie w dniach 27 października od godz. 14:00 do godz. 12:00 28 października.


Serdecznie zapraszamy na Inaugurację studiów II stopnia na kierunku TURYSTYKA w dniu 17 października w sali 001 o godz. 9.00

Urszula Myga-Piątek

Prodziekan ds. Kształcenia i Promocji


Wykład z Krajznawstwa w dniu 17.10.2016 rozpocznie się o godzinie 9.30 w sali 001


Wszystkie zajęcia na kierunku Turystyka odbywają się

w Sosnowcu na WNoZRozpoczęcie zajęć dydaktycznych dla I roku studiów magisterskich uzupełniających

Uprzejmie informujemy, że Studenci I roku studiów magisterskich uzupełniających (I MU) wszystkich kierunków rozpoczynają zajęcia 17 października.DZIEKAN i RADA WYDZIAŁU NAUK o ZIEMI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

mają zaszczyt zaprosić

na Uroczystą Inaugurację
Roku Akademickiego 2016/2017
43. w historii Wydziału Nauk o Ziemi 

która odbędzie się w dniu 4 października 2016 roku 
o godzinie 11.00 
w Międzywydziałowej Auli 
przy Wydziale Nauk o Ziemi, ul. Będzińska 60

Wykład inauguracyjny pt.: „Historia geografii piwa”
wygłosi Dr hab. Marzena Lamparska

Uprzejmie prosimy Studentów I-szych lat studiów o przybycie na godz. 10.30